Futboll Sport

I RRËFEN SHOKËVE TË SKUADRËS LARGIMIN NGA SALZBURG/ Szoboszlai: Ja destinacioni i radhës…

Ai është një nga talentët më të mirë në futbollin evropian dhe botëror dhe deri tani duket qartë se Dominik Szoboszlai nuk do të qëndrojë në Salzburg.

Fantaziati hungarez, siç bëri Haaland një vit më parë, do të ndryshojë fanellën në afatin kalimtar të dimrit: siç ju ka rrëfyer disa shokëve të skuadrës, ai ndihet i gatshëm për një aventurë të re.

Sipas Eurosport, Milan, Arsenal, Tottenham dhe Atletico Madrid do të ishin të gatshëm ta presin atë me krahë hapur, por favorit mbetet Leipzig, i cili ka një kanal preferencial me klubin austriak.

Në fakt, edhe trajneri i tij duket se ka zbuluar se destinacioni do të jetë pikërisht te Leipzig, për të vazhduar ciklin e rritjes pa presione dhe sidomos për t’i dhënë mundësi klubit gjerman që të arkëtojë edhe më shumë duke qenë i njëjti pronar i ndarë në disa kompani.

Related posts

Iu kërkohet të lexojnë emrat e shqiptarëve të Zvicrës, shikoni si përgjigjen rusët (VIDEO)

Sadik.Autor

Klopp i fiksuar pas yllit gjerman, Liverpool bën gati 50 milionë euro

Sadik.Autor

Klop kritikon Salahun: Mos të shoh më ta bësh këtë veprim…

Sadik.Autor

Leave a Comment