Futboll Seria A Sport

AKUZAT PAS HUMBJES NDAJ INTER/ Trajneri Prandelli: Arbitri nuk shkoi tek “VAR” pas golit të Lukaku-t (FOTO+VIDEO)

Cesare Prandelli, trajneri i Fiorentina, foli në konferencën për shtyp pas humbjes 2-1 pas kohës shtesë kundër Interit:

“Ka shumë hidhërim, por edhe ne jemi krenarë. Nëse do të kishte kaluar edhe 1 minutë mund të shkonim te penalltitë.

Lukaku books Inter Italian Cup quarter-final clash with AC Milan - France 24

Goli i Lukakut duhej të rishikohej në VAR, me 30 sekonda të mbetura duhej pak më shumë takt nga ana e arbitrit të ndeshjes”.

“Shfaqjet në ndeshjet e fundit kanë qenë të mira. Është e qartë se ne duhet të dalim nga zonat e rrezikshme. Ne kemi nevojë që bindja të na frymëzojë dhe udhëheqë në momente të caktuara të ndeshjes”.

Sakaq, futbollisti Martinez Quarta, që humbi duelin me Lukaku, ka postuar foton ku tregon shenjat se si sulmuesi e kapi nga qafa për t’u liruar dhe realizuar.

Image

Related posts

LIVERPOOL-MIDTJYLLAND/ Klopp bën revolucion të madh në sulm në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

PO KALON DITËT E FUNDIT TEK NICE/ 3 milionë euro për 17 ndeshje, Balotelli pranë “dashurisë së verës”

Delo.autor

Ndodh befasia në Austri, Salzburg pranë gjysmëfinales

Sadik.Autor

Leave a Comment