Futboll Seria A Sport

“KJO ËSHTË AJO QË NA JEP ENERGJI POZITIVE”/ Conte “paralajmëron” Juventus dhe bën paqe me mesfushorin Eriksen

Antonio Conte, trajneri i Interit, foli në konferencën për shtyp pas fitores 2-1 në kohën shtesë kundër Fiorentina në Coppa Italia:

“Ne patëm një paraqitje të shkëlqyeshme dhe mendoj se e merituam të fitonim brenda 90 minutash në vend që të shpenzonim nervat dhe fizikun pas kohës shtesë.

Djemtë bënë mirë që përdorën aksionin e fundit për të shënuar. Kjo na jep energji pozitive për ndeshjen e së dielës”.

“Nuk mendoj se lodhja sot do të ndikojë! Zero… Bëra shumë ndryshime dhe djemtë janë të freskët”

Si shkoi eksperimenti Eriksen?

“Unë gjithmonë kam thënë që ne duhet të kërkojmë çdo potencial të skuadrës në dispozicion. Ai është një djalë pozitiv që meriton shumë”.

Related posts

Rrëfehet futbollistja shqiptare që po “çmend” rrjetin: Shkodra shquhet për femrat…

Sadik.Autor

JO VETËM RAMOS/ Zidane humbet edhe Benzema, Reali i përgjysmuar përballë Inter

Delo.autor

ZBULON TALENTIN QË DO TË ZËVENDËSOJË DAVID SILVAN/ Flet Guardiola: As për 500 milionë euro…

Delo.autor

Leave a Comment