Futboll La Liga Sport

BILBAO FITON SUPERKUPËN E SPANJËS/ Messi humbet toruan, godet kundërshtarin dhe del me të kuq (VIDEO)

Athletic Bilbao është fituesi i Superkupës së Spanjës pasi në kohën shtesë mundi Barcelona 3-2 me golin e Inaki Williams, një perlë e vërtetë.

Por, finalja mbyllet në minutën e 121-të me një karton të kuq të Messit me VAR, pasi goditi me shuplakë kundërshtarin e tij që e mbante nga fanella.

Argjentinasi humbi toruan dhe u ndëshkua. Ndeshja në 90 minuta pa të dy ekipet të barazpeshohen, teksa në harkun e 1 minute Griezmann dhe de Marcos realizon për dy ekipet.

Në pjesën e dytë, po Griezmann realizoi dhe kur mendohej fitorja, në fund vjen goli i Villalibre.

Në shtesë, Williams do të çonte shifrat në 3-2 duke i dhënë Superkupën e 4-t në histori baskëve.

VIDEO

Related posts

“MË PËLQEN TË LUFTOJ NË FUSHË”/ Flet sulmuesi Solomon: Fitorja ishte si një goditje për…

Delo.autor

BIE PISTA “SIMONOWSKI”/ Vllaznia gjurmon alternativa të reja për sulmin

Delo.autor

KUKËS rihap garën për titull/ GJICI: I kënaqur po të fitonim, do të ndërhyjmë në…

Isa.Autor

Leave a Comment