Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Superkupa e Spanjës: Mbyllet ndeshja Barcelona-Athletic Bilbao. Rezultati 2-3

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballet në finale e Superkupës së Spanjës.

Të dyja klubet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘Estadio de La Cartuja’.

Për këtë finale, Ronald Koeman do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, që janë të dëmtuar.

 

LIVE/ Barcelona – Athletic Bilbao 2-3

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90/ Athletic Bilbao barazon shifrat me golin e shënuar nga Asier Villalibre.

MINUTA 77/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Antoine Griezmann.

Niset pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Athletic Bilbao barazon shifrat me golin e shënuar nga Oscar de Marcos.

MINUTA 40/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Antoine Griezmann.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Sarri konfirmon Morattën dhe “djeg” kampionin e botës

Sadik.Autor

Futbolli shqiptar është në koma, komedia e radhës nga Kategoria e Dytë

Sadik.Autor

LIVE/ Partizani-Laçi, Moment i vështirë në portën e “Demat”

Delo.autor

Leave a Comment