Futboll Seria A Sport

“DO TË ISHTE SI ËNDËRR RIKTHIMI TEK MILAN”/ Ylli Pato: Pranoj të bëj zëvendësuesin e Ibrahimovic, por…

Alexandre Pato, ish-sulmuesi i Milanit që aktualisht është pa klub, i ka kërkuar zyrtarisht trajnerit të ‘djallit’ Stefano Pioli që të rikthehet në San Siro. Në një intervistë 31-vjeçari është shprehur: ‘Do të ishte si ëndërr rikthimi te Milan pasi është gjithmonë në zemrën time. E pranoj me kënaqësi të jem zëvendësuesi i Ibrës, por pse jo mos të luanim bashkë.’

Pato ishte vetëm 17-vjeç kur u transferua nga Brazili te Milan dhe arriti të impresionte tifozët me lojën spektakolare dhe golat e shumtë që realizoi. Gjithsesi dëmtimet e shumta e penguan futbollistin të bëhej një ‘top-player’, ndërsa vitet e fundit ka luajtur në Kinë dhe Brazil.

Milan ndërkohë ka arritur të sigurojë futbollistin e parë për merkaton e janarit. Mediat në Itali bëjnë me dije se ‘djalli’ ka arritur marrëveshjen me Torinon për 26-vjeçarin Meite. Ai vjen në formë huazimi me të drejtë blerje për 10 mln euro.

Related posts

NDESHJA NDAJ KAMPIONËVE TË BOTËS/ Priten 22 mijë tifozë ndaj Francës, ja axhenda për sfidën ndaj “Gjelave”

Delo.autor

“RACIZMI EKZISTON KUDO”/ Thuram “shpërthen” kundër Italisë: Më trishton shumë kjo gjë

Delo.autor

REAL MADRID NË KRIZË REZULTATESH/ Raphael Varane nuk shqetësohet: Kështu ishim edhe në verën e 2017-ës, por…

Delo.autor

Leave a Comment