Futboll Seria A Sport

“KEMI OFERTA NGA JASHTË ITALISË”/ Agjenti i Hysajt: Me 51% të mundësive nuk rinovon, vetëm nëse Napoli…

Elseid Hysaj është bërë çështje tek skuadra e Napolit, për mungesën e rinovimit të kontratës së tij.

Për këtë ka folur edhe agjenti i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Mario Xhufredi i cili deklaron në mikrofonat e radios “Radio Punto Nuovo” se Hysaj nuk rinovon edhe pse ai dëshiron të qëndrojë:

“Me siguri do t’a përfundojë sezonin me Napolin, por ajo që mund të ndodhë është çdo gjë e mundur. Me 51% të mundësive Hysaj nuk rinovon, vetëm nëse nesër në mëngjes Napoli ka dëshirën për t’i rinovuar kontratën atëherë do të pranojmë.

Hysaj ka dëshirën për të qëndruar, kemi gjithashtu dhe oferta nga jashtë shtetit.”, përfundoi agjenti i Hysajt, Mario Xhufedi.

Related posts

KAOS TEK TIRANA/ Pasi e hoqi, Klubi e kthen sërish trajnerin Ardian Mema

Delo.autor

11 vite më parë, Makai i shënonte Realit golin më të shpejtë në Champions pas 10 sekondash (VIDEO)

Sadik.Autor

“NUK DO TË KISHA SHKUAR KURRË TEK REAL MADRID”/ Suarez: Gol ndaj Barcelonës? Nuk do të festoj, por…

Delo.autor

Leave a Comment