Futboll Seria A Sport

KËRKON PËRFORCIME TEK JUVENTUS/ Pirlo hedh “tentakulat” në Gjermani, do dy lojtarët e Bayern Munich…

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk po bën mirë në krye të ekipit italian. Ai dëshiron që të afrojë futbollistë të rinj dhe ka hedhur shikimin nga Gjermania.

Numri një i stolit do dy talente të ekipit të Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë duan të afrojnë mesfushorin Corentin Tolisso dhe Joshua Zirkzee. Mesfushori 26-vjeçar nuk po luan shumë dhe Juvja e sheh si alternativë të mirë. 

Në krahun tjetër, 19-vjeçari po ashtu nuk ka patur shumë hapësirë, prandaj Pirlo po mendon që ta afrojë në ekip. Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodh, pasi duket e vështirë që Bayerni të japë dy futbollistë.  

Related posts

PLAS TEK ITALIA/ Pas KRITIKAVE, vjen NDËSHKIMI: Ja masa e trajnerit Mancini për Balotelin

Isa.Autor

LUMË OFERTASH/ Hapet “tenderi” për Armando Dobrën, talenti shqiptar drejt klubit të madh ballkanik

Delo.autor

SURPRIZA PAFUND/ Dy miqësoret me Maltën, Alban Bushi publikon listën e lojtarëve (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment