Futboll La Liga Sport

ZBULON PLANET E YLLIT TË REAL MADRID/ Ish-menaxheri i sulmuesit Benzema: Kjo është ëndrra e tij

Karim Benzema ka dëshirë të kthehet te Lyon.

Këtë e ka konfirmuar Karim Djaziri, ish -menaxheri i sulmuesit të Real Madrid, në një intervistë të dhënë për Inside Gones:

“Besoj se do ta bëjë. Më flet vazhdimisht për Lyon-in dhe i shikon të gjitha ndeshjes. Ndër të tjera, nuk ka qenë kurrë në Groupama Stadium’, ka thënë Djaziri.

“Kjo është ajo që dëshiron dhe Lyon-in e ka në zemër. Natyrisht ka dyshime nëse duhet të largohet nga klubi më i mirë në botë dhe të kthehet në shtëpi, por është një çështje kohe”.

“Ëndërron të kthehet te Lyon dhe të bëjë gjëra të mëdha. Mbajtja e shiritit të kapitenit me të rinjtë mund të jetë magjike”.

Kontrata e sulmuesit francez skadon në qershorin e vitit 2022.

Related posts

TIRANA DHE PROJEKTET E SË ARDHMES/ Shkëmbi: Teuta ka mundësi për më shumë

Isa.Autor

FITORE SPEKTAKOLARE/ Dortmund është i frikshëm, Haaland-Sancho e nisin me zjarr

Delo.autor

Ndeshja e parë zyrtare e REALIT pa RONALDON, zbulohen formacionet zyrtare të Superkupës

Isa.Autor

Leave a Comment