LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Milan-Torino. Rezultati 2-0

Do të startojë në orën 20:45, sfida mes Milanit dhe Torinos e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A. Kryesuesit e drejtuar nga Stefano Pioli do të tentojnë të rikthehen te fitorja, pas humbjes së parë në kampionat ndaj Juventusit.

Ndryshe nga përballja ndaj kampionëve aktual, tekniku kuqezi do të ketë në dispozicion për këtë ndeshje Tonalin, i cili rikthehet pas pezullimit për shkak të kartonit të kuq.

Ndërkohë që Çalhanoglu dhe Zlatan Ibrahimoviç ndodhet në stol dhe nëse do të jetë e nevojshme mund të aktivizohen disa minuta në pjesën e dytë. Benaser, Gabia, Kruniç, Rebiç dhe Salemakers janë 5 mungesat e Milanit në këtë përballje.

LIVE/ Milan – Torino 2-0

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 36/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Franck Kessie me penallti.

MINUTA 25/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Rafael Leao.