Futboll Sport

RRAHMANI “LË NAM” NË DEBUTIM/ Gatuzo e zëvendëson menjëherë

Amir Rrahmani ka debutuar si titullar në Serie A me fanellën e Napolit.

Mbrojtësi i Kosovës, së bashku me Elseid Hysajn, ishin në 11 të përzgjedhurit e trajnerit Gennaro Gattuso në sfidën kundër Udinese.

Napoli shënoi i pari me penallti me anë të Insigne, por festa nuk zgjati shumë dhe “meritë” për këtë ka Rrahmani, i cili bëri një gabim të rëndë në mbrojtje.

Dardani ktheu prapa një top, pa pasur ndonjë presion të madh.

Kevin Lasagna përfitoni dhe i vetëm me portierin ia doli të shënonte golin e barazimit. Rrahmani u zëvendësua në pushim të ndeshjes.

Në pjesën e dytë Gattuso e zëvëndësoi menjëherë, duke futur në vend të tij Marco Rui.

VIDEO

Related posts

MILANI SHPALL RAIOLËN “NON GRATA”/ Mbrojtësi kuqezi diskuton vetë rinovimin

Delo.autor

“TURP TA LËSH NË STOL KËTË DJALOSH”/ Trajneri i Legias i thur elozhe Muçit: Është Messi ynë…

Delo.autor

Derbi brenda familjes/ Arlind Ajeti mposhtet nga vëllai i vogël në Zvicër

Isa.Autor

Leave a Comment