Futboll Premier League Sport

SHUMË TIFOZË KËRKOJNË RIKTHIMIN E TRAJNERIT TEK “TOPÇINJTË”/ Wenger: Ata janë dashuria e jetës sime, por, …

Arsen Venger e ka hedhur poshtë mundësinë për një rikthim të dytë në stolin e Arsenalit, ku 71-vjeçari qëndroi për 22 vite përpara se të largohej në vitin 2018.

Shumë tifozë kërkojnë rikthimin e francezit, i cili fitoi 3 tituj kampionë dhe 7 Kupa FA në stolin e “Topçinjve”, me skuadrën që lëngon në mes të klasifikimit. Por, gjatë një interviste për televizionin “BFM Business”, Venger tha se rikthimi i tij në “Emirates” do të ishte një gabim:

“Unë mbetem një tifoz i Arsenalit. Ai është klubi që dashuroj dhe ku kam punuar për 22 vite. Shpresoj që vuajtjet e tyre aktuale të jenë thjesht të përkohshme. Do të vazhdoj t’i mbështes në çdo ngjarje. Ata janë dashuria e jetës sime, por ti nuk duhet t’i bësh të njëjtat gjëra dy herë”.

Related posts

LËSHON “TENTAKULAT” NË ITALI/ Leonardo në “luftë” për sulmuesin e Juventus…

Delo.autor

NË KËRKIM TË NJË MBROJTËSI/ Manchester United në negociata me Real Madrid për lojtarin…

Delo.autor

Trajneri që mposhti kancerin është gati të rikthehet në La Liga

Sadik.Autor

Leave a Comment