Futboll Premier League Sport

FITORE E MERITUAR/ Manchester City mposht Brighton falë Foden dhe ngjitet në vendin e tretë

Manchester City është ngjitur në vendin e tretë të renditjes së Premier League pas fitores 1-0 të marrë kundër Brighton në shtëpi.

Ndeshja e luajtur në Etihad Stadium është vendosur nga një gol i bukur i Foden në minutën e 44-t të pjesës së parë.

Rezultati final mund të kishte qenë 2-0 nëse Sterling nuk do të kishte gabuar penalltinë e fituar në minutën e 92-të nga De Bruyne.

City mban vendin e tretë në renditje me 32 pikë dhe një ndeshje për të rikuperuar.

Related posts

Orges SHEHI shpjegon “ngërçin” me BREGUN: Nuk është taksative që një lojtar t’i japë dorën trajnerit

Isa.Autor

ANALIZA REAL MADRID-BARCELONA/ Gjeniali “Zizu”, efekti “Vinicius Jr” dhe anarkia e Setien!

Delo.autor

ZYRTARE/ Carlo Ancelotti fillon aventurën e re tek Napoli

Isa.Autor

Leave a Comment