Bundesliga Futboll Sport

BAYERN MUNICH RISHKRUAN HISTORINË/ Trajneri Flick barazon Pep Guardiola në një sezon PERFEKT

Bayern është kampion bote dhe hyn në histori, duke barazuar rekordin e Barcelonës: Sextuple, kurse për spanjollët Sexete: kjo e fundit shpiku termin pas veprës së Barcelonës në 2009!

Ajo skuadër e pabesueshme e stërvitur nga Pep Guardiola i shte e vetmja e aftë ndërkombëtarisht për të fituar gjashtë tituj në vetëm një vit . Para mbrëmjes së sotme në “Education City Stadium” të Al Rayyan të Katarit.

Pjesa e parë pa rrjetat e paprekura në Doha midis Bayern dhe Tigres. Lojë e zhvilluar siç pritej nga gjermanët, të cilët gjithashtu shënuan një gol në minutën e 17-të me Joshua Kimmich por që u anulua në VAR për shkak të pozicionit jashtë loje të Lewandowski, i  konsideruar aktiv në kohën e goditjes nga distanca e shokut të tij të skuadrës.

Muzika nuk ndryshoi edhe në pjesën e dytë pasi ekipi i  Hansi Flick dominoi dhe gjeti golin me Pavard. Sërish arbitri anuloi, por këtë herë VAR i  dha të drejtrë kampionëve të Europës, duke konvaliduar avantazhin e francezit.

Tigres luajti ndeshjen që pritej: mbrojtëse, me vuajtje të mëdha, me Guzman që bëri tre ndërhyrje dhe Gignac që i shte totalisht i  i zoluar përpara.

Related posts

PO PLANIFIKON LARGIMIN NGA “DJAJTË E KUQ”/ Pogba konfirmon: Koha për aventurë të re…

Delo.autor

KËRKOJNË PËRFORCIME TË MËDHA/ Manchester City gati ofertën për yllin e La Liga-s…

Delo.autor

PËSOJË DËMTIM HORROR/ Shikoni “BISHËN” SHQIPTARE që rikthehet në stërvitje (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment