Formula 1 Sport

FRIKË PËR ALONSON/ Piloti i Formula 1 përfundon në spital pas aksidentit rrugor

Aksident në biccikletë për Fernando Alonso-n.

Sipas Gazzetta dello Sport, piloti spanjoll i Alpine Renault duket se është përplasur nga një makinë teksa po stërvitej me biccikletë në rrugët e Zvicrës afër Luganos.

Alonso, dy herë kampion bote në Formula 1 me Renault në 2005 dhe 2006, është shtruar në spital dhe dyshohet të ketë pësuar disa fraktura.

Spanjolli rrezikon të mungojë në fillimin e sezonit 2021.

Related posts

E BUJSHME/ Zidane largohet nga Real Madridi, pranë transferimit në Francë tek…

Delo.autor

BARCELONA E PRET/ Neymar nis stërvitjen me kampionët francez

Delo.autor

“Salah? Faleminderit, e kam Under”

Sadik.Autor

Leave a Comment