E PABESUESHME NË ITALI/ Spektakël në sfidën Atalanta-Napoli, realizohen 6 gola brenda 27 minutash (VIDEO)

Nuk mund të besohej që pjesa e parë mes Atalanta dhe Napoli të prodhonte 0 gola, ndaj edhe pjesa e dytë ka hedhur poshtë gjithçka.

Si? Duke u realizuar gjashtë në 27 minuta!

Por, të shkojmë sipas kronikës. Fillimisht janë vendasit që gjejnë golin në minutën e 52-të me Duvan Zapata. Më pas vjen supergoli i Zielinski që barazon gjithçka…

Megjithatë, Gosens i rikthen avantazhin Atalanta-s dhe Muriel me një gol spektakolar çon shifrat në 3-1! Ka mbaruar?

Aspak, sepse një autogol i Mahele rikthen “në valle” Napolin. E gjitha zgjat shumë pak dhe në minutën e 79 Romero shënon edhe golin e 4-2 për vendasit.