Sport

E TRISHTË/ U infektua me koronavirusi, ndërron jetë ish-kampioni i njohur…

Sporti dhe motoçiklizmi është në zi. Fausto Gresini është ndarë nga jeta në moshën 60-vjeçare pasi nuk e fitoi dot betejën me koronavirusin.

Ish-motoçiklisti i njohur në karrierën e tij si pilot ka fituar dy tituj kampion në klasin 125 kubik në vitet 1985 dhe 1987, ai krijoi një skuderi në Moto GP me emrin e tij. Pasi krijoi skuderinë e tij, ai në ekip kishte emra të mëdhenj të botës së Moto GP si Marko Simonçeli, Sete Zhibernao, Toni Elias dhe Loris Kapirosi.

Italiani u infektua me COVID-19 në muajin dhjetor ku u shtrua në spitalin e Imolës dhe pasi gjendja e tij u përkeqësua ai u transferua tek spitali i Bolonjës nga ku aty ndërroi dhe jetë.

Related posts

Karius shpërthen në lot, i kërkon falje tifozëve pas ndeshjes

Sadik.Autor

MERKATO E JANARIT/ Juventus sfidon “Katalanasit”, tjetër operacion me agjentin Raiola

Delo.autor

‘Tronditet’ Juventusi, Allegri në kërkim të një aventure të re

Sadik.Autor

Leave a Comment