Futboll Sport

ZYRTARE/ UEFA anulon për shkak të koronavirusit kompeticionin e madh europian…

UEFA ka vendosur të anulojë Kampionatin Europian 2021 të moshave U-19 për femrat dhe për meshkuj për arsye të pandemisë globale të koronavirusit.

Këtë lajm e bëri publike vetë UEFA me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj, ku ky vendim u mor nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, teksa vendosën në dukje se kufizimet aktuale të qeverive të ndryshme dhe organizimi i këtij kompeticioni do të ishte shumë i vështirë.

Të gjitha federatat anëtare të qeverisë më të madhe europiane të futbollit e miratuan këtë vendim.

Related posts

E BUJSHME/ U kap në flagrancë në historinë e spiunazhit, “I Çmenduri”: Nuk është e ilegale

Delo.autor

NDESHJA NDAJ LILLE NË EUROPA LEAGUE/ Daniele Bonera: Duhet të ndihemi të fortë në brendësi të grupit dhe të…

Delo.autor

NUK NDALET ME FITORET/ Një gol për kreun nga Januzaj, Sociedad po jeton ëndrrën në La Liga

Delo.autor

Leave a Comment