Futboll Sport

ZYRTARE/ UEFA anulon për shkak të koronavirusit kompeticionin e madh europian…

UEFA ka vendosur të anulojë Kampionatin Europian 2021 të moshave U-19 për femrat dhe për meshkuj për arsye të pandemisë globale të koronavirusit.

Këtë lajm e bëri publike vetë UEFA me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj, ku ky vendim u mor nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, teksa vendosën në dukje se kufizimet aktuale të qeverive të ndryshme dhe organizimi i këtij kompeticioni do të ishte shumë i vështirë.

Të gjitha federatat anëtare të qeverisë më të madhe europiane të futbollit e miratuan këtë vendim.

Related posts

Ç’po paralajmëron Bale: Shpejt, një futbollist do të shitet 500 milionë euro…

Sadik.Autor

Yonghong Li i shkruan Milan-it: Shumë shpejt do të pushtojmë Europën

Q.Autor

LUFTA NDAJ KORONAVIRUSIT/ Mbrojtësi i Chelseat bën gjestin e madh për mjekët!

Delo.autor

Leave a Comment