EUROPA LEAGUE/ Spektakël në Beograd, Crvena Zvezda “ngrin” Milan në frymën e fundit

Milani nuk shkon më shumë se 2-2 në Beograd dhe gjithçka do të zgjidhet në Itali në ndeshjen e kthimit pas 7 ditësh. Crvena Zvezda dy herë arriti të barazonte avantazhin e kuqezinjve.

Në pjesën e parë dy gola të anuluar për djemtë e Piolit, që bëri rotacion, teksa u dëmtua edhe Bennacer. Një autogol i dha avantazhin italianëve, por në pjesën e dytë erdhi penalltia e vendasve me faull për prekje dore nga Romagnoli.

Pati edhe shkëndija mes Piolit dhe Stankovic, ndërsa Theo Hernandez fitoi penallti dhe realizoi golin e 2-1.