Futboll Shqipëri Sport

KUPA E KOSOVËS/ Mbyllet raundi i 1/8-ave, ja cilat janë ekipet çerekfinaliste…

Ndeshja Dukagjini-2 Korriku mbylli fazën e 1/8-ave të Kupës së Kosovës. Dukagjini arriti të kualifikohej në çerekfinale duke fituar me rezultatin 3-1. Tashmë janë plotësuar të gjitha ekipet që do të luftojnë për Kupën e Kosovës.

Prishtina, Llapi, Feronikeli, Trepça ’89, Drenica, Istogu, A&N dhe Dukagjini janë 8 ekipe që janë kualifikuar në raundin e çerekfinaleve të kompeticionit.

Në këtë kompeticion, janë dhe dy trajnerët nga Shqipëria Klodian Duro i Feronikelit dhe Bledar Devolli i Drenicës.

Related posts

Laçi ndëshkohet në Gjirokastër, Mezani: Ja çfarë shpresoj…

Sadik.Autor

RRËFEN PËRPLASJEN ME TAIPIN DHE I BËN APEL DISIPLINËS/ Trajneri Daja: Më hiqni kartonin e kuq

Delo.autor

BARCELONA-VALENCIA/ Suarez jashtë formacionit të parë, Messi jashtë skuadrës (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment