LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Arsenal-Benfica. Rezultati 3-2

Pritet të startojë sfida mes Arsenalit dhe Benficas e vlefshme për Europa League.

Sfida e parë në Portugali u mbyll 1-1, rezultat që e favorizon Arsenalin nëse nuk shënohet asnjë gol në stadiumin ‘Emirates’.

Edhe këtë ndeshje Granit Xhaka e nis titullar, me shpresën që do të bëjë diçka më shumë në fushë për t’i ndihmuar ‘Topçinjtë’.

LIVE/ Arsenal – Benfica 3-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 87/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang.

MINUTA 67/ Arsenal barazon shifrat me golin e shënuar nga Kieran Tierney.

MINUTA 61/ Benfica kalon në avantazh me golin e shënuar nga Rafa Silva.