Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Getafe. Rezultati 2-0

Real Madrid pret sonte në Alfredo di Stefano skuadrën e Getafes Los Blancos synojnë që të arrin të një fitore sonte në mënyrë që t’i afrohen në vetëm pesë pikë Atletico Madridit, të cilët barazuan mbrëmë me rezultat 2-2 në Wanda Metropolitano.

Zidane sonte ka startuar me Benzema, Asensio e Vinicious Jr në sulm derisa synon rezultat pozitiv pas fitores në vikend kundër Huescas.

Real Madridi është në vendin e tretë me 43 pikë sa Barcelona dhe ka tetë pikë më pak se Atletico që janë në vendin e parë. Atletico ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar

 

LIVE/ Real Madrid – Getafe 2-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 67/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Ferland Mendy.

MINUTA 60/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Karim Benzema.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

DUAN MBIJETESËN/ Kamza godet në merkato, firmos ish-mesfushorin e Kukësit

Isa.Autor

NUK DO TA BESONI/ Ja cili do të bëhet lojtari më i paguar i Barcelonës pas MESSIT

Isa.Autor

“ALEATI I JETËS”/ Akuzat për PËRDHUNIM, RONALDO ngushëllohet nga… MAMI

Isa.Autor

Leave a Comment