NDIZET KLASIKJA, SPEKTAKËL NË “LORO BORIÇI”/ Penallti dhe goditje dënimi, dy gola për gjashtë minuta

Në sfidën shekullore të futbollit shqiptarë, Vllaznia-Tirana, pa tifozë dhe në rastin e parë të rrezikshëm, pas vetëm dy minutash lojë, roli i protagonistit e mori menjëherë gjyqtari i takimit, Laver Alla. Në zbritjen e parë në sulm, braziliani Da Silva pengohet në zonë dhe për kryesorin nuk ka asnjë dyshim, penallti. Nga 11 metra distancë, Dilaver u tregua i saktë duke kaluar Vllazninë në avantazh.

VIDEO

Festa zgjati shumë pak, katër minuta më pas kapiteni Idi Batha u tregua perfek në ekzekutimin e një goditje dënimi duke barazuar shifrat në 1-1