Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“QATAR 2020″/ Renditja e FIFA-s përpara nisjes së eliminatoreve, ja pozicioni i kombetares “kuqezi”… (FOTO)

Asnjë lëvizje për kombëtaren e Shqipërisë në renditjen e FIFA-s. Skuadra kuqezi mban vendin e 66-të në përditësimin e klasifikimit të përgjithshëm botëror për muajin shkurt. Me këtë pozicion, ishte mbyllur edhe viti 2020.

Për shkak të mungesës së ndeshjeve zyrtare në muajt e fundit, edhe kombëtarja e Kosovës ruan vendin e 117-të në renditjen e FIFA-s.

Asnjë ndryshim edhe në krye të klasifikimit, ku vendin e parë vazhdon ta mbajë Belgjika, e ndjekur nga kampionët e botës të Francës dhe Brazili në vendin e tretë.

Related posts

NUK BËN PJESË NË PLANET E KOEMAN/ Oferta të mëdha nga Premier League për super yllin e Barcelonës…

Delo.autor

DËMTIM I FRIKSHËM NË ANGLI/ Lojtari i Aston Villas“stampon” fytyrën kundërshtarit (VIDEO)

Delo.autor

Dëmtimi i Contit, Milan i zgjat kontratën Calabrias

Q.Autor

Leave a Comment