Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN SKOCEZ/ Sulmuesi Kamberi me skuadrën e Aberdinit kurorëzohet si lojtari i ndeshjes

Florian Kamberi rikthehet në formën e tij më të mirë. Pas aventurës jo shumë pozitive në Zvicër, sulmuesi shqiptar po bën paraqitje dinjitoze me skuadrën e Aberdinit edhe ndaj Sëlltikut por edhe në sfidën e sotme ndaj Kilmarnokut, ku Aberdin triumfuan minimalisht 1-0.

Kamberi pas ndeshjes ndaj Kilmarnokut është kurorëzuar si njeriu i ndeshjes, një vlerësim i madh ky për sulmuesin shqiptar pasi ka pak kohë që i është bashkuar skuadrës së Aberdinit dhe është ambjentuar më së miri duke patur një impakt të menjëhershëm me kampionatin skocez. Vlen të theksohet se për Kamberin kjo ishte ndeshja e tretë me fanellën e skuadrës së Aberdinit.

Related posts

CHELSEA NË KRIZË REZULTATESH/ Sarri beson: Vetëm ai i di sekretet e lojës time…

Delo.autor

E BUJSHME/ U dëmtua përpara sfidës ndaj Spezias, ja koha e rikuperimit të sulmuesit Rebic…

Delo.autor

FATSJELLËSI/ Tigri Bartek parashikoi saktë Kroacinë finaliste

Isa.Autor

Leave a Comment