Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN SKOCEZ/ Sulmuesi Kamberi me skuadrën e Aberdinit kurorëzohet si lojtari i ndeshjes

Florian Kamberi rikthehet në formën e tij më të mirë. Pas aventurës jo shumë pozitive në Zvicër, sulmuesi shqiptar po bën paraqitje dinjitoze me skuadrën e Aberdinit edhe ndaj Sëlltikut por edhe në sfidën e sotme ndaj Kilmarnokut, ku Aberdin triumfuan minimalisht 1-0.

Kamberi pas ndeshjes ndaj Kilmarnokut është kurorëzuar si njeriu i ndeshjes, një vlerësim i madh ky për sulmuesin shqiptar pasi ka pak kohë që i është bashkuar skuadrës së Aberdinit dhe është ambjentuar më së miri duke patur një impakt të menjëhershëm me kampionatin skocez. Vlen të theksohet se për Kamberin kjo ishte ndeshja e tretë me fanellën e skuadrës së Aberdinit.

Related posts

“Le të luajë vetëm”. Ja historia me Neymar, që rrebeloi lojtarët e PSG-së

Sadik.Autor

KA MAHNITUR ME PARAQITJEN E TIJ/ Juventusi ofertë “alla Lokateli” për yllin e Sasuolos

bora.autor

NGA 16 MILIONË EURO TEK POZICIONI NË FUSHË/ Ky lojtar nuk i duhet Juventusit

Delo.autor

Leave a Comment