Futboll Seria A Sport

STATISTIKAT/ Milan po rikthehet për të qenë i madh. Ja rekordi i ri i vendosur nga “Kuqezinjtë”…

Milani thyen një rekord të ri, skuadra kuqezi nuk shënonte kaq shumë në kampionat që në sezonin 2005/2006.

Sipas faqes së statistikave në futboll “OPTA Paolo”, ishte sezoni 2005/2006 ku Milani nuk realizonte 45 gola pas 21 ndeshjesh sezonale në Serinë A italiane, ku në atë sezon ishin realizuar 47.

Një shifër e çmendur për kuqezinjtë që deri më tani po zhvillojnë një super sezon dhe duket se ky është viti i duhur për ta.

Related posts

REZULTOI ME DOPING NË FINALE ME JUVEN/ Reagon RAMOS, është një tentim për të…

Isa.Autor

SFIDA NDAJ EGNATIAS/ Klubi i Tiranës njofton tifozët për çmimet e biletave, ja sa kushtojnë

Delo.autor

Ribery ‘tallet” me Francën për mosgrumbullimin e Benzema

Sadik.Autor

Leave a Comment