Champions League Futboll Sport

ZYRTARE/ UEFA merr vendimin drastik, anulon Champions-in për shkak të…

UEFA ka vendosur të anulojë edicionin 2020/2021 të “UEFA Youth League” ose ndryshe Champions-i i të rinjve.

Vendimi për të anuluar këtë kompeticion u mor nga qeveria më e madhe europiane e futbollit ku si pasojë e koronavirusit dhe me efektet e ndryshme të organizimit ky kompeticion nuk do të zhvillohet.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike UEFA me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar.

Related posts

Një trajner me eksperiencë për Kastriotin, krutanët vendosin për pasuesin e Plorit

Isa.Autor

MILANI “FËRKON DUART”/ TALENTI i Italisë jep mesazhin: Tifoz me “djallin”, modeli im Gattuso

Isa.Autor

SEVILLA BËN “SHOPPING” NË ITALI/ Spanjollët gati të “rrëmbejnë” mbrojtësin e Milan…

Delo.autor

Leave a Comment