FITORE ME POLEMIKA/ Laçi mposht me përmbysje Kukësin në “Elbasan Arena”

Laçi ka arritur të triumfojë ndaj Kukësit me rezultatin 1-2 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Kurbinasit arrijnë të ruajnë serinë e rezultateve pozitive teksa në 7 ndeshje kanë korrur 6 fitore dhe 1 barazim. Shifrat u hapën me Mustën në minutn e 4’ më pas baraspesha u rikthye me anë të Ezesë me një supergol në minutën e 58’ dhe goli i fitores për Laçin erdhi nga 11-metërshi me polemika ku i saktë u tregua Lushkja.

Me këtë triumf Laçi renditet në vendin e 3 në kuotën e 40 pikëve po aq sa Partizani i vendit të dytë, ndërsa Kukësi klasifikohet në vendin e 6 në kuotën e 30 pikëve.