Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

GOL DHE SHQIPONJË/ Sulmuesi shqiptar nuk ndalet në kampionatin kroat, tund sërish rrjetën (VIDEO)

Sulmuesi shqiptar, Emir Sahiti, i cili është aktivizuar edhe me Shpresat, ka shënuar një gol mjaft të bukur në elitën e futbollit kroat në sfidën midis Istra-Sebenik duke kaluar miqtë në avantazh.

Një pasim i bukur nga Rak dhe Sahiti futet midis dy lojtarëve për të mposhtur më pas portierin me një goditje të bukur. Pas shënimit të golit, talenti festoi duke bërë me duar shqiponjën.

Ky është goli 7 sezonal për Sahitin i cili është në huazim nga skuadra e Hajdukut të Splitit. Ndeshja u mbyll me fitoren e Istras 3-2, pasi vendasit përmbysën gjithçka në pjesën e dytë.

Related posts

U LARGUA NGA MILAN NJË SEZON MË PARË/ Mbrojtësi Paletta pranë rikthimit në Serie A tek…

Delo.autor

COPPA ITALIA/ Derbi Inter-Milan në çerekfinale, ja data kur do të zhvillohet ndeshja…

Delo.autor

PAMJET FILMIKE TRADHËTOJNË SUEDEZIN/ Ibrahimovic goditi me bërryl kundërshtarin, rrezikon dënimin (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment