Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Katar 2022: Mbyllet ndeshja Gjermani-Maqedonia e Veriut. Rezultati 1-2

Në Schauinsland-Reisen-Arena të Duisburgut, Gjermania edhe Maqedonia e Veriut zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Die Mannschaft i kanë fituar të dy sfidat e mëparshme në Grupin J, derisa Maqedonia njërën e ka fituar dhe njërën e ka humbur.

Përzgjedhësit Joachim Low dhe Igor Angelovski i kanë përgatitur formacionet, me të cilat do ta fillojnë sfidën.

 

LIVE/ Gjermani – Maqedonia e Veriut 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINTUA 85/ Maqedonia e Veriut kalon në avantazh me golin e shënuar nga Elif Elmas.

MINTUA 63/ Gjermania barazon shifrat me golin e shënuar nga Ilkay Gundogan.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+2/ Maqedonia e Veriut kalon në avantazh me golin e shënuar nga Goran Pandev.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

NUK LUAN QË NGA SHTATORI ME REAL MADRID/ Por Gareth Bale do të jetë gati për ndeshjen speciale

Delo.autor

LIVE/ Kupa e Shqipërisë: 28 gola të shënuar në 16 ndeshje, befason vetëm Flamurtari

Isa.Autor

SHTYPI ITALIAN KRITIKON STRAKOSHËN/ Zbulon frikën më të madhe të portierit “KuqeZi”

Delo.autor

Leave a Comment