PRITI PENALLTI NË MINUTËN E 90/ Portieri nuk përmbahet. Shikoni çfarë bën para gjyqtarit (VIDEO)

Në përballjen e divizionit të dytë në Vietnam, mes skuadrave të Xhan To dhe Xhong An, është regjistruar një episod tejet interesant.

Në minutat e fundit të takimit, arbitri akordon një penallti për Xhong An, me skuadrën vendase që nuk ishte dakord, duke protestuar, por gjyqtari nuk ndryshoi mendim. Megjithatë portieri i Xhan To bën heroin, duke pritur penalltinë, teksa të gjithë vëmendjen e tërheq festa e tij.

Portieri pasi pret penalltinë, vrapon drejt arbitrit të ndeshjes, teksa shtrihet para tij duke festuar. Kjo tregon se portieri nuk ishte dakord me penalltinë e akorduar dhe ka shkuar e ka festuar atë si i çmendur para gjyqtarit, pasi ndeshja u mbyll në barazim 1-1.