Futboll Kosova Sport

SFIDA NDAJ SUEDISË PËR “KATAR 2022″/ Trajenri i “Dardanëve” merr lajmin e keq, humbet një tjetër titullar. Ja emri…

Federata e Futbolli Kosovar në faqen e saj njoftoi mungesën e mesfushorit Valon Berisha për sfidën e nesërme ndaj Suedisë.

Sipas njoftimit, Berisha ka pësuar një lëndim në stërvitje dhe tani është në dyshim dhe ndeshja kundër Spanjës me datën 31 mars. Një mungesë  e rëndësishme kjo për përfaqësuesen e Kosovës, duke marrë parasysh dhe rolin e 28 vjeçarit në përfaqësuesen dardane. Kujtojmë që më herët, u dëmtua edhe Amir Rrahmani, teksa portieri Muriç, u pezullua për çështje disiplinore.

Mesfushori Valon Berisha pas një lëndimi do të mungojë në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”. Ndërkohë, stafi mjekësor i Kombëtares është duke e bërë të pamundurën që Valon Berisha të riaftësohet me kohë për ndeshjen kundër Spanjës më 31 mars.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Verona-Milan, nis pjesa e dytë. Rezultati 0-0

Delo.autor

STATISTIKA TË FRIKSHME/ “Mbret” i Europës, bomberi Lukaku si snajper nga pika e bardhë

Delo.autor

Luftëtari bën përforcimin e radhës, vjen malazezi Balsa Radovic

Sadik.Autor

Leave a Comment