Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN ANGLEZ/ Talenti i Shqipërisë protagonist në fitoren me përmbysje ndaj Charlton

Talenti i Kombëtares Shpresa, Armando Dobra vazhdon të shkëlqejë në Angli, ku është pjesë e skuadrës së Ipsuiç.

Dobra është aktivizuar ditën e sotme me skuadrën e 23-vjeçarëve të Ipsuiçit, teksa i ka hapur rrugën një fitoreje spektakolare të këtyre te fundit.

Çarlton U-23 e kishte mbyllur në avantazhin e 1 goli pjesën e parë ndaj Ipsuiç U-23, por pjesa e dytë ishte një tjetër histori. Në minutën e 55’, Dobra ia del të vendosë baraspeshën, duke shënuar, për t’i hapur kështu rrugën përmbysjes, e cila erdhi në minutën e 70’, ku shënoi Andoh.

Dobra gjen kështu golin e parë me skuadrën e Ipsuiç U-23, për këtë vit, teksa është goli i pestë me këtë skuadër, ndërsa është aktivizuar gjithashtu në 8 ndeshje edhe me ekipin e parë, që militon në Ligën e Dytë angleze.

Related posts

JUVENTUS-GENOA/ Bonucci zhbllokon sfidën, por një gol i çuditshëm i prish festën “Zonjës” (VIDEO)

Delo.autor

“AVENTURA IME…”/ Willian rrëfen për përqafimin që bëri xhiron e botës dhe arsyen e largimit nga Arsenal (VIDEO)

Delo.autor

MEDITON PËR TË ARDHMEN E TIJ/ Dybala e ka humbur rolin e lojtarit kryesor, ja skenarët e merkatos…

Delo.autor

Leave a Comment