Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Manchester City mposht me përmbysje Dortmund në frymën e fundit

Manchester City ka mundur 2-1 Borussia Dortmund në çerekfinalen e parë të Champions League.

Ndeshja e luajtur mbrëmjen e sotme në Etihad është vendosur nga një gol i Foden në minutën e 90-të.

Ka qenë De Bruynë që ka zhbllokuar sfidën në minutën e 19-të pas një aksioni të bukur personal të nisur nga mesfusha. Miqtë kanë barazuar në minutën e 37-të me Bellingham, por goli u është mohuar nga arbitri, i cili ka dhënë një faull në favor të portierit Ederson.

Një episod ky që pritet të shkaktojë shumë polemika, pasi imazhet e përsëritura kanë krijuar shumë dyshime.

Related posts

FUTET NË GARË ME “LOS BLANCOS”/ Manchester United kërkon shërbimet e yllit portugez…

Delo.autor

CHAMPIONS/ Liverpool nuk ka mëshirë, Salah, Mane dhe Jota shkatërrojnë Atalanta-n (VIDEO)

Delo.autor

Manchester City marshon drejt titullit kampion

Q.Autor

Leave a Comment