Futboll Sport

FRIKË PËR LOJTARIN E ROMËS/ Tre hajdutë të armatosur i grabisin kasafortën dhe…

Grabitje gjatë natës në shtëpinë e mbrojtësit të Romës, Kris Smolling. Sipas asaj që është mësuar, tre persona të armatosur hynë në shtëpinë e mbrojtësit britanik në zonën e “Appia” dhe e detyruan atë të hapte kasafortën, duke vjedhur orë të modelit “Rolex”, bizhuteri dhe rreth 300 euro para në dorë. Policia ka filluar hetimin e çështjes.

Përveç futbollistit, me të ishte dhe gruaja e tij ishte në shtëpi, por pa dëmtime të dy. Nga një ndërtim i parë i hetuesve duket se grabitësit ishin tre të armatosur me armë ndërsa imazhet e kamerave të mbikëqyrjes po shqyrtohen nga autoritetet përkatëse.

Grabitja ndodhi në mbrëmje ku Roma u kualifikua ndaj Ajaksit për në gjysmëfinalen e Europa Ligë, Smolling nuk mori pjesë në këtë ndeshje për shkak të dëmtimit në gjurit e majtë për të cilin ai kishte qenë në Spanjë kohët e fundit ditë për një konsultë.

Related posts

ZBULOHET SEKRETI I SUKSESIT/ Një ditë në jetën e RONALDOS, kështu jeton CR7 (VIDEO)

Isa.Autor

KRITIKON” REAL MADRIDIN/ Michel Salgado zbulon trajnerin e ardhshëm të “LOS BLANCOS”

Isa.Autor

E BUJSHME/ Futbolli ANGLEZ nuk e tërheq, ZIDANE mund të ribashkohet me klubin ITALIAN

Isa.Autor

Leave a Comment