LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Tottenham-Manchester United. Rezultati 1-3

Tottenhami do të kërkojë të mbetet në garë për top katërshe në Premierligë, kur të përballet me Manchester Unitedin sot në Londër. Takimi i javës së 31-të mes Tottenhami dhe Unitedit zhvillohet në orën 17:30 në stadiumin “Tottenham Hotspur”.

Skuadra e Jose Mourinhos është e vetëdijshme se çfarëdo rezultati negativ kundër djajve të kuq do të nënkuptonte hap i madh mbrapa në përpjekje për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Londinezët renditen në pozitën e shtatë me 49 pikë, gjashtë më pak se Ëest Hami në vendin e katërt, vetëm shtatë ndeshje para fundit.

Tottenhami nuk ka bërë edhe aq mirë kohëve të fundit, pasi u mund nga Arsenali dhe u ndal me barazim nga Neëcastle në tri ndeshjet e fundit. Ndërkohë, Unitedi veçse e ka siguruar një vend në top katërshe, pasi renditet në pozitën e dytë me 60 pikë.

LIVE/ Tottenham – Manchester United 1-3

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+6/ Manchester United dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Mason Greenwood.

MINUTA 79/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Edinson Cavani.

MINUTA 57/ Manchester United barazon shifrat me golin e shënuar nga Fred.