Futboll Sport

PAS ITALISË DHE ANGLISË/ Një tjetër shtet i madh hap dyer e stadiumeve. Ja numri i tifozëve që do të lejohen…

Holanda është shteti i radhës që ka hapur dritën jeshile që ndeshjet e Europianit 2021 të luhen me tifozë.

Ditën e sotme, Federate e Futbollit Holandez, u shpreh se do të lejojnë një numër prej 12 mijë tifozësh të jenë të pranishëm në stadiumin e Ajaksit, “Johan Krujf Arena”, në ndeshjet pritëse që do të organizojë Holanda për Europianin.

“Është shumë e veçantë për ne, si një qytet futbolli, të jemi pjesë e këtij turneu unik. Kjo është diçka që e kanë pritur  shumë tifozë futbolli. Së bashku  do ta bëjmë një turne të sigurt, të përgjegjshëm dhe të mirëorganizuar”, u shpreh kryebashkiaku I Amsterdamit, Femke Halesma.

Pas Italisë, Anglisë dhe Danimarkës, është radha e Holandës që të hapë dyert e stadiumeve për Europianin 2021.

Related posts

KOMENTEN MBI GUARDIOLËN/ Acarohen kampionët e Premier me Presidentin e Bayernit, ja çfarë i kërkon

Delo.autor

Zyrtare: Barcelona kompleton transferimin e Arthurit

Q.Autor

Hasan Lika: Soue duhet të tregonte se e “vodhi” penalltinë. Anësori nuk i sheh rastet tona

Q.Autor

Leave a Comment