PLAS SHERRI/ Nxehen gjakrat midis skuadrave shqiptare, ja momenti kur gjyqtari nxjerr dy kartonë të kuq (VIDEO)

Sfida midis Ballkanit dhe Llapit e luajtur ditën e sotme, ka prodhuar tension të madh, ku nuk munguan shtyrjet dhe konfrontimet fizike.

Gjithçka ndodhi në minutën e 33-të të ndeshjes, ku një ndërhyje e ashpër e Gashit ndaj Ramadanit nxehu gjakrat duke shkaktuar ndërprerjen e lojës për disa minuta.

Në konfrontim u përfshinë lojtarëve të dy ekipeve si dhe pjesëtarë të stafit, një ndër ta trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi, i cili siç tregojnë pamjet duke i revoltuar dhe dikush përpiqet ta qetësojë.

Gjyqtari i ndeshjes, Besfort Kasumi nxori kartonin e kuq për sulmuesin e Llapit, Ahmed Januzin dhe mesfushorin e Ballkanit, Kushtrim Gashi.

Ballkani arriti të marrë një fitore të artë 1-0, e cila e mban në krye të klasifikimit në Superligën kosovare.