Futboll Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË HOLANDË/ Ylli Broja shkëlqen në finalen e Kupës ndaj Ajax-it, protagonist te goli i barazimit (VIDEO)

Armando Borja është bërë protagonist në finalen e Kupës së Holandës, e cila po luhet mes Ajaksit dhe Viteshes.

Sulmuesi i Shqipërisë ka dhënë asistin te goli i barazimit për Viteshen, në minutën e 30-të, pasi Ajaksi kishte kaluar i pari në avantazh në mitën e 23-të me Gravenbersh.

Broja, fiton duelin në krahun e djathtë me qendërmbrojtësin e Ajaksit, Lisandro Martinez dhe shkëputet bukur duke u futur në zonë, aty ku jep një top shumë të shkëlqyer për Lois Openda, i cili e ndal topin në fundin e rrjetës.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, me Brojën që tregon edhe një herë se është duke kaluar një formë shumë të mirë në Holandë, ku luan i huazuar nga Çelsi, teksa këtë sezon ka arritur të shënojë edhe 9 gola, midis Kupës dhe kampionatit.

Related posts

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja PSG-CLub Brugge. Rezultati 4-1

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Perez kërkon shkëmbinim kokë më kokë me yllin e Juventusit…

Delo.autor

SUPERSFIDA/ Skënderbeu-Tirana: Koha për “hakmarrje” në kampin bardheblu

Isa.Autor

Leave a Comment