RIKTHEHET TEK FITORJA/ Laçi mposht Bylis me përmbysje dhe mbajnë hapin e rivalëve

Laçi rikthehet te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në shtëpi.

Kurbinasit u shfaqën më kërkues që në fillim, duke krijuar disa raste për shënim, por golat do të vinin në pjesën e  dytë. Fillimisht ishte Deliu në minutën e 52’, i cili m e një gjuajtje të fortë nga jashtë zone, ia doli ta dërgojë topin në fundin e rrjetës. Vetëm 3 minuta më vonë, ishte Prenga, i cili pas një topi të marrë në zonë, gjuajti me të majtën dhe e ndali topin ën fundin e rrjetës.

Ndreca ngushtoi diferencën në minutën e 93’, duke shndërruar në gol një penallti të fituar nga Spahiu, pro vetëm kaq. Laçi mbetet në vendin e katërt me 48 pikë, ndërsa Bylisi mban vendin e 8 me 26 pikë.