Futboll Sport

SHËNOI SUPER GOL NGA DISTANCA/ Mesfushori shqiptar shpallet lojtari i javës në Zvicër (FOTO)

Mesfushori shqiptar, Kastriot Imeri  është vlerësuar me çmimin “Futbollisti i javës” në kampionatin zviceran të futbollit.

Imeri u bë protagonist me ekipin e tij Servete, teksa në vetëm dy minuta i aktivizuar në fushën e lojës arriti të shënojë një super gol nga distanca duke i dhënë ekipit të tij fitoren ndaj skuadrës së Zyrihut.

Emri i Imerit është përfolur shumë për një afrim në Kombëtaren Shqiptare, por nuk ka pasur një sinjal konkret, teksa mesfushori ka luajtur dhe për ekipin e 21 vjeçarëve të Zvicrës.

Related posts

NUK ËSHTË MBAPPE/ Zidane mendon për sulmin, gjen zëvendësuesin ideal të Benzemasë!

Delo.autor

Golat më të bukur me roveshatë në historinë e futbollit, në mes tyre edhe një shqiptar

Sadik.Autor

Tre arsyet përse Franca fiton Kampionatin Botëror… (DETAJE)

Isa.Autor

Leave a Comment