Futboll Premier League Sport

SUPER LEAGUE/ Trajneri Solskjaer del kundër pronarëve të Manchester United

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer foli në një konferencë shtypi dy ditë para ndeshjes së Premier League kundër Leeds United.

Tema e nxehtë, sidoqoftë, mbetet edhe një herë Super League:

“Unë jam i lumtur që tifozët kanë shprehur mendimin e tyre dhe që ne i kemi dëgjuar ata. Piramida e futbollit është bashkuar.

“Edhe unë jam një tifoz. Do të jetë një ditë kur do të kthehem dhe do të shikoj Man Utd. Nuk më pëlqeu koncepti i Super League.

“Ne ishim pionierë. Ne kishim Busby Babes. Ne duam të luajmë lojërat evropiane, por jo duke marrë pjesë në to vetëm për emrin, por duke fituar të drejtën për të marrë pjesë.

Ne kemi nevojë për frikën e dështimit, atje (në Super League ) nuk kishte. Ishte një ide e keqe”.

Related posts

PARTIZANI KTHEN LOJTARIN E HUAZUAR LARG SHQIPËRISË/ Mesfushori u bashkohet “të kuqve” në stërvitje

Delo.autor

Rashica në mbështetje të Mustafit/ SHQIPTARI “çmend” serbët me postimin e fundit (FOTO)

Isa.Autor

PËRLOTET I BIRI I LIUT/ Lojtarë e tifozë nderojnë Ali Memën: Kur jeton në zemrën e familjes… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment