Futboll La Liga Sport

BARCELONA-CELTA VIGO/ “Katalanasit” mbesin në garën për titull, kërkojnë me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Java e 37-të në La Liga është shumë e rëndësishme për Barcelonën që kuan kundër Celta Vigos në Camp Nou. Balugranët mbesin në garën për titullin e kampionit, edhe pse kanë katër pikë më pak se Atletico Madridi kur kanë mbetur vetëm dy javë për t’u zhvilluar.

Celta shpreson për një vend në Ligën e Evropës, megjithëse i ka pesë pikë më pak se Villarreali që ndodhet në atë zonë. Trajnerët Ronald Koeman dhe Eduardo Coudet i kanë gati ekipet që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

FORMACIONET ZYRTARE

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Pique, Lenglet; Dembele, Ilaix, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Messi, Griezmann.

Celta Vigo: Ivan Villar; Kevin, Aidoo, Araujo, Aaron Martin; Fran Beltran, Brais Mendez, Denis Suárez, Nolito; Iago Aspas, Santi Mina.

Related posts

2 SUPER GOLA DHE 1 KARTON TË KUQ/ Partizani-Teuta ndajnë pikët në “Selman Stërmasi”

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Juventus dhe Barcelona finalizojnë shëmbimin e lojtarëve…

Delo.autor

PO KALON PERIUDHËN MË TË ERRËT NË LA LIGA/ Barcelona dhe “Pleshti” realizojnë rekordin negativ pas 33 vitesh

Delo.autor

Leave a Comment