Champions League Futboll Sport

FINALE BRITANIKE NË CHAMPIONS LEAGUE/ Chelsea eliminon Real Madrid dhe fluturon drejt Stambollit

Finalja e Champions Ligës do të jetë e gjitha angleze! Çelsi arriti të triumfonte ndaj ekspertëve të Realit të Madridit me rezultatin 2-0 në aktin e dytë gjysmëfinal duke siguruar një biletë për në Stamboll ku do të përballet me Mançester Sitin më 29 maj.

Skuadra e trajnerit Tuhel, dominoi në pjesën më të madhe të sfidës së sotme, përballë një Reali të fikur dhe pa ide. Timo Verner në minutën e 28-të dhe Maunt në të 85-tën, ishin autorët e golave, që i dhuruan finalen bluve të Londrës.

Related posts

Mbyllet pjesa e parë/ Teuta dhe Kamza ndahen në barazim, miqtë “falin” disa herë

Isa.Autor

E ZBULON GAZETA SPANJOLLE/ Mësohet dita kur Messi do komunikojë për të ardhmen e tij

Delo.autor

I KËNAQUR NGA FITORJA/ Sarri: Vendimi për ta ulur Kepa-n në stol ishte shumë i thjeshtë

bora.autor

Leave a Comment