Futboll Seria A Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Milan mposht Juventus dhe mban gjallë ëndrrën për Champions

Milan fantastik! Skuadra e Stefano Pilit tronditi me rezultatin 0-3 Juventusin në Torino, në sfidën e vlefshme për javën e 35-të të Serisë A, duke mbajtur gjallë ëndrrën për Champions-in.

Kuqezinjtë zhbllokuan sfidën me anë të Brahim Diaz në minutën e 45+1, duke mbyllur fragmentin e parë të lojës me avantazhin e një goli. Në pjesën e dytë, Milani ka qenë dominues. Në minutën e 58-të, Kesi gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Gjuajtja e tij u ndal nga portieri Shezni. Për golin e qetësisë mendoi Ante Rebiç në minutën e 78-të me një perlë nga distanca, duke e dërguar topin në trekëndëshin e portës.

Për të vulosur këtë triumf spektakolar mendoi mbrojtësi Tomori, i cili në minutën e 82-të, goditi saktë me kokë pas asistit të Çalhanoglu duke tundur rrjetën. Pas këtij suksesi, Milani u ngjit në vendin e 3-të në kuotën e 72 pikëve. Kuqezinjtë arritën të thyenin Juventusin në Torino pas plot 10 vitesh.

Related posts

KËRKOI TË LARGOHEJ NGA “OLD TRAFORD”/ Drejtuesit e Manchester United kanë një propozim për Pogban

Delo.autor

HUMBET GJITHË SEZONIN/ Guardiola i gëzohet, ylli i Tottenhamit nuk…

Delo.autor

E ËMA E RONALDOS HEDH “BOMBËN”/ Në futboll ka një mafia, nëse biri im do ishte spanjoll ose anglez…

Delo.autor

Leave a Comment