Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Sevilla. Rezultati 2-2

Në stadiumin ‘Alfredo Di Stefano’ zhvillohet një tjetër ndeshje e rëndësishme e xhiros së 35-të në La Liga, në të cilën përballen Real Madridi dhe Sevilla.

Los Blancos janë tri pikë prapa liderit Atletico Madrid dhe e duan me çdo kusht fitoren për t’u ngritur në garën për titullin e Spanjës.

Andaluzianët janë akoma matematikisht në garë për titull, prandaj Mbretërit nuk do ta kenë të lehtë.

Trajnerët Zinedine Zidane dhe Julen Lopetegui i kanë përgatitur formacionet me të cilat do ta fillojnë ndeshjen.

 

LIVE/ Real Madrid – Sevilla 2-2

 

Mbyllet ndeshja

MINTUA 78/ Sevilla kalon në avantazh me golin e shënuar nga Ivan Rakitic me penallti.

MINUTA 67/ Real Madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Marco Asensio.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 22/ Sevilla kalon në avantazh me golin e shënuar nga Fernando.

MINUTA 13/ Ndërhyn VAR dhe anulon golin

MINUTA 12/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shènuar nga Karim Benzema.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Commisso kërkon të blejë Milanin, ja sa i vlerëson ai kuqezinjtë

Isa.Autor

INTER BËN GODITJEN E MADHE/ Vishet “Zikaltër” ylli i Chelseat…

Delo.autor

“7 SKUADRA NË “LUFTË” PËR CHAMPIONSIN”/ Solskjaer tenton t’i bëjë presion Chelseat

Delo.autor

Leave a Comment