Futboll Seria A Sport

JUVENTUS-MILAN/ Plas lufta para ndeshjes, Presidenti Agnelli acarohet keq me Elliott. Ja motivi…

Sonte pritet një betejë finale, në atë që do të jetë ndeshja vendimtare për sezonin e Juventus dhe Milan.

Të dy skuadrat nuk do të kursejnë njëra-tjetrën në Allianz Stadium, duke qenë se e ardhmja dhe ambiciet janë në rrezik.

Por edhe jashtë fushës, shkëndijat dhe polemikat nuk janë kursyer.

Në këtë rast në nivelin e pronarëve, për çështje që nuk janë me të vërtetë të rëndësishme për ndeshjen e sotme.

Siç raportohet nga Cm.com, drejtuesit e Juventusit do të ishin tepër të zemëruar me sjelljen e drejtuesve të Milanit.

Arsyeja nxitëse ka të bëjë me temën më të nxehtë dhe më të diskutuar të muajit të fundit: lindjen dhe krijimin e Superligës.

Të dy Juventusi dhe Milan ishin midis dymbëdhjetë klubeve themeluese të kësaj ligë separatiste, e cila mund të kishte përçarë futbollin ndërkombëtar, por që përfundimisht shpërtheu si një flluskë sapuni.

Shkëndija që lindin nga vendimi i fundit i Milanit. Kjo do të thotë dalja zyrtare nga grupi i klubeve të pranishëm në Super League.

Kuqezinjtë ishin ndër skuadrat e fundit që mbetën të ankoruar në projekt, por ultimatumi i UEFA-s i ka bërë të ndryshojnë mendje.

Familja Singer ka preferuar të fshihet për të shmangur pasojat në një nivel sportiv dhe ekonomik, ose betejat e pafund ligjore.

Milan kështu u bashkua me klubet Inter, Atletico dhe ato angleze duke zgjedhur të negociojnë me UEFA dhe të kthehen publikisht në kompeticionet e saj.

Një lëvizje që Andrea Agnelli, një nga ithtarët kryesorë të hipotezës Super League, nuk e mori aspak mirë.

Lamtumira e Milanit lë praktikisht vetëm tre klube të lidhura me projektin: Juventus, Real Madrid dhe Barcelona, ​​të cilat nuk do të binden kaq lehtë.

Për më tepër, duket se me katër skuadra akoma zyrtarisht brenda, Super League mund të jetë ende një projekt konkret në një nivel strukturor. Situatë e pamundur vetëm me tre pjesëmarrës pas daljes nga kuqezinjtë.

Për këtë arsye klubi i Juve është i zemëruar me Milanin. Një paqe e mundshme në të ardhmen u prish nga zgjedhja e Elliott Management për të braktisur Super League. Largimi i Paolo Scaroni nga këshilli i ligës është një tregues tjetër i ndarjes.

Related posts

NDODH EDHE KËSHTU/ Sherr për Lionel Mesin, burri ndahet nga gruaja

Isa.Autor

PO SHKËLQEN NË PREMIER LEAGUE/ Barcelona në duel me “Kuqezinjtë” për talentin brazilian…

Delo.autor

NGA SERGIO RAMOS TEK NEYMAR/ Ja formacioni i frikshëm i të përjashtuarve për “Topin e Artë” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment