Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Manchester City-Chelsea. Rezultati 0-1

Manchester City dhe Chelsea do të takohen në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Dragao” dhe fillon në ora 21:00.

Për të arritur deri këtu Manchester City kishte eliminuar PSG-në në gjysmëfinale, ndërsa në anën tjetër Chelsea kishte triumfuar ndaj Real Madridit.

Për këtë ndeshje Pep Guardiola  ka zgjedhur të luajë me emra si Phill Foden, Riyad Mahrez, Bernardo Silva e Reahem Sterling. Në anën tjetër Tomas Tuchel i ka besuar sulmin treshes Mason Mount, Kai Haverzt e Timo Werner.

Qytetarët janë për herë të parë në finale, ndërsa Chelsea për herë të tretë.

 

LIVE/ Manchester City – Chelsea 0-1

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Kai Havertz.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

DEKLARATA/ Mbappe dhe Haaland s’mund të blihen pa Superligë…

bora.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Atletico-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Delo.autor

LEGJENDA ANGLEZE/ Liverpool fiton titullin kampion

Delo.autor

Leave a Comment