Champions League Futboll Sport

MADHËSHTOR/ Chelsea fiton Champions League për herë të dytë në histori

Chelsea është kampion i Europës, pasi ka fituar Champions League për herën e dytë në historinë e klubit.

Në finalen angleze të Porto-s, skuadra e Tuchel ka mundur 1-0 Manchester City-n falë një goli të Havertz në minutën e 42-të.

City i Guardiola-s, që sot luante finalen e parë të Champions League në historinë e klubit, nuk ka arritur të çajë mbrojtjen e organizuar të Bluve.

Related posts

E bujshme/ Arrihet marrëveshja, Batha transferohet te Shkëndija e Tetovës

Sadik.Autor

Barcelona dhe Gremio arrijnë marrëveshje për Arthurin

Q.Autor

E BUJSHME/ UZUNI transferohet në KROACI, Laçi përfiton një MAL ME PARA

Isa.Autor

Leave a Comment