Futboll Seria A Sport

NIS OPERACIONI “FSHESA” TEK INTERI/ Dy lojtarët zikaltër me “valixhe në duar”

Javën e ardhshme do të nisen mbledhjet me lojtarët individualisht për t’i sensibilizuar lidhur me momentin e Interit dhe të futbollit në përgjithësi”.

Fjalët e përmendura të shtunën nga Xhuzepe Marota përpara sfidës ndaj Sampdorias u lanë shumë pak hapësirë interpretimeve: duhen ulur shpenzimet.

Do të diskutohet edhe me lojtarët në skadencë kontrate, të cilët nuk e kanë të sigurt qëndrimin. Dy prej tyre janë Danilo D’Ambrozio dhe Matias Vesino.

vecino

Të dy presin një trajtim pozitiv nga klubi pasi kanë treguar gjithmonë një lidhje të fortë me fanellën dhe kanë qëndruar në gatishmëri edhe në momentet më të vështira kur trajneri nuk i ka konsideruar titullarë: edhe në atë raste kanë qenë “ushtarë” të nevojshëm.

Related posts

TEKNOLOGJIA NË FUTBOLL/ UEFA tjetër hap drejt VAR-it, testohet në SUPER miqësoren

Isa.Autor

DHUNA NDAJ ARBITRRIT NË SUPERIORE/ Eldorian Hamiti gjithnjë në TELASHE prej…penalltive. Çfarë ndodhi 1 vit më parë (VIDEO)

bora.autor

TRAJNERI MË I VJETËR NË PREMIER LEAGUE/ Firmos deri në vitin 2020 Roy Hodgson

Isa.Autor

Leave a Comment